Zareklamuj się w Laborant.pl:  Reklama na stronie Reklama w czasopiśmie     Kontakt: info@laborant.pl
przyłbica z drukarki 3D
przyłbica z drukarki 3D
maseczka ochronna

Clarity - kompletne rozwiązanie do Twojego laboratorium

strony wersji drukowanej: 28-29Clarity jest zaawansowanym oprogramowaniem chromatograficznym firmy DataApex z opcjonalnymi modułami do zbierania i przetwarzania danych wraz z możliwością sterowania zestawami chromatograficznymi. Ze względu na zastosowane interfejsy (przejściówki A/D, LAN, USB, RS232), możliwe jest podłączenie  Clarity praktyczne do każdego systemu chromatograficznego. Oprogramowanie można zastosować z każdym HPLC czy GC. Razem z opcjonalnymi Modułami Kontrolnymi (Control Module) i Rozszerzeniami (Extensions) stanowi kompletny system do zbierania danych, użyteczny w każdym laboratorium. Moduły Kontrolne pozwalają na zintegrowana kontrolę wybranych urządzeń, natomiast Rozszerzenia dają możliwość pracy ze specyficznymi analizami przy wykorzystaniu PDA czy GPC. Clarity oferuje podłączenie równocześnie do 4 niezależnych systemów chromatograficznych, z których każdy może być wyposażony do 12 detektorów.
 
Główne cechy
Szybki Start. Intuicyjny wygląd oraz przejrzysta struktura interfejsu daje prosty dostęp do wszystkich rutynowych zadań – sprawia, że Użytkownik może zacząć pracę praktycznie od razu i bez specjalnego przeszkolenia.

Uniwersalność
Clarity bez problemu może zostać dostosowana do pracy w każdym laboratorium. Wykorzystanie funkcji Importu/ Eksportu lub LIMS pozwala na wymianę danych z każdym innym oprogramowaniem chromatograficznym. Konwertery A/D oraz Moduły Kontrolne daje możliwość kontroli praktycznie każdego zestawu chromatograficznego.Własny Interfejs Użytkownika
Możliwość dostosowania np. ustawień wyglądu czy formatów tabel do wymagań użytkownika. Pozwala także na tworzenie własnych kolumn z własnymi zadanymi obliczeniami.

System Kompletny
Naturalnego i intuicyjny wygląd Clarity skrywa jednak kompletne algorytmy pozwalające na rejestracje nieograniczonej ilości sygnałów na każdym chromatogramie. Integracja sygnałów może być dokonana w zakresie 30 parametrów. Dodatkowe oprogramowanie oferuje także zróżnicowane  metody kalibracji czy oznaczania ilościowego.

Własne Obliczenia
Dodatki do Clarity dostarczają potężnych narzędzi, pozwalających na wprowadzanie odpowiednich metodologii. Clarity została stworzona we współpracy z jego użytkownikami, a ich uwagi są sukcesywnie wprowadzane – pozwala to stać się Clarity jeszcze lepszym oprogramowaniem.

Budowa Modułowa
Clarity doskonale nadaje się do pracy w małych laboratoriach – do obsługi jednego chromatografu. Ale jeśli kiedyś Twoja Firma urośnie – Clarity urośnie wraz z twoim biznesem! Z prostego zestawu łatwo przekształci się w kompletne rozwiązania laboratoryjne dla dużych zakładów produkcyjnych z działającymi jednocześnie wieloma systemami.Proste i ekonomiczne rozwiązania
Małe laboratoria otrzymują niedrogie rozwiązanie, z intuicyjnym interfejsem bez konieczność nauki i wprowadzanie skomplikowanych ustawień. Każdy użytkownik może bez problemu sam wprowadzić własne elementy i dostosować oprogramowanie do swoich potrzeb.

Wszechstronne rozwiązania dla wymagających Użytkowników Duże laboratoria zwykle mają trzy główne wymagania – wydajność, właściwa organizacja pracy oraz wymienność danych.. Dzięki dużej liczbie wbudowanych narzędzi Clarity bez problemu je spełnia.

Automatyzacja
Sekwencje, przetwarzanie wsadowe, automatyczne włącznie z zadanych zdarzeń etc.Praca w środowisku regulowanym. Narzędzia do GLP (konta użytkowników, kontrola zdarzeń itp.) i integracji (praca z wieloma urządzeniami, import/ eksport do wielu formatów, LIMS, itp.).PRODUKTY
 Clarity. najbardziej kompletny system. Pozwala na kontrole oraz zbieranie danych z wielu urządzeń jednocześnie. Pozwala na prace w środowisku regulowanym   21 CFR Part 11. Czyni go to odpowiednim dla laboratoriach o wysokich wymaganiach wydajności, standardów GLP oraz dużej ilości próbek.

 Clarity Lite. Uproszczona wersja Clarity, która pozwala na kontrole i zbieranie danych z jednego chromatografu. Redukcja niektórych funkcji pozwoliła stworzyć niedrogie rozwiązanie do pracy w środowisku nie wymagającym regulacji. Łatwa do rozszerzenia do głównej wersji Clarity.

 Clarity Offline. Nie daje możliwości zbierania danych, pozwala jednak na bezpośredni do nich dostęp (poprzez LAN) zgromadzonych przez Calrity o Clarity Lite. Pozwala na pracę na plikach z dala od laboratorium (np. w domu).

© 2020 Laborant.pl
Real time web analytics, Heat map tracking